SEGMENT CONTASI ANALİZ SÜRECİ

SEGMENT CONTASI ANALİZ SÜRECİ

Müşterilerden gelen teknik şartnameye göre en uygun conta modeli Autocad, NX 8.5 gibi tasarım programları kullanılarak  bilgisayar ortamında oluşturulur.

Müşterilerin beklentilerini zamanında ve hızlı bir şekilde karşılamak için, simülasyon programları kullanılır. Tasarlanan contanın tünele montajı gerçekleştikten sonra istenilen özellikleri karşıladığını görmek için  bilgisayar ortamında simülasyon programı yardımıyla  analizleri yapılır. Arsan Kauçuk tarafından üretilen kauçuğun özellikleri özel laboratuvarlarda test edilerek program içerisine tanımlanır. Gerçeğe yakın bir analiz yapmak burada önemli bir kriterdir. Bu nedenle segment contası tunel bloklara bağlandığında oluşan kesit görüntüsü Autocad ve NX 8.5 programları yardımıyla oluşturulur. Sonlu eleman yöntemi mantığı ile çalışan simülasyon programında gerçeğe yakın bir analiz yapmak için  yapının uygun eleman boyutlarına ayrılması ve stabilizasyon ayarlamalarının modele uygun olarak yapılması gerekmektedir. Uygun stabilizasyon ve eleman boyutları ayarlandıktan sonra contanın gerçekte maruz kalacağı çevresel şartlar göz önünde bulundurularak senaryo oluşturulur. Bütün bu veriler girildikten sonra oluşturduğumuz model çözdürülür. Çözüm süresi oluşturulan modele göre farklılık göstermekle beraber, yaklaşık 15 saat süren çözümden sonra sonuçlar detaylı olarak incelenir.

Analizlerden  geçen Arsan Kauçuk  segment contası  test edilmek üzere üretilir.

Prototipi üretilen contaya  Arsan Kauçuk bünyesinde bulunan laboratuvarımızda gerilim gevşeme, kuvvet deplasman ve sızdırmazlık testleri uygulanır. Prototip ürünün test sonuçları bilgisayar ortamında oluşturulan analizlerin test sonuçları ile karşılaştırılır. Yapılan değerlendirmeler neticesinde sonuçların doğruluğu onaylanır.

Testlerden geçen Arsan Kauçuk segment contası yapılan test sonuçları ile birlikte müşteriye sunulur. Müşteri onayı alınır ve süreç tamamlanır.

Research

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, injected humour, or randomised words which don't look even slightly believablThere are many variations of passages.

Graphic design lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and type setting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the when an unknown printer took.

Developement lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and type has been the industry's standard dummy text ever since the when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make.