Diğer Ürünler

ARSAN Sıkıştırılabilir Profilleri

 

Özellikler

ARSAN Sıkıştırılabilir Profilleri mükemmel esneklik özelliği ile birleşim yerlerini ve dilatasyon boşluklarını dolduracak şekilde tasarlanmıştır. 65 mm’ye kadar hareket kapasitesine sahip olan bu profiller boyuna, enine ve düşeyde hareket edebilme yeteneğine sahiptir. Yüksek kaliteli kauçuk formülü ve özel tasarımı sayesinde uzun bir kullanım ömrü sunar.

 

ARSAN Sıkıştırılabilir Profilleri yüksek kaliteli kauçuğun elastik özelliği sayesinde doğrusal olmayan dilatasyon boşluklarına kolaylıkla monte edilebilir. Bu profiller park alanlarında, köprülerde, hız kasisleri altında veya endüstriyel zeminlerde kullanılabilir.

BETON YÜZEY

ÇELİK YÜZEY

ANKRAJLI ÇELİK YÜZEY

Eksenel Ve Burulma Hareketi Kabiliyeti

Montaj Öncesi Hazırlıklar

 

Birleşim yerlerinin kenarlarında veya köşelerinde çatlak veya kırık parça olmamalıdır. Ayrıca tüm yüzeyler Kauçuk profilin temas edeceği kir, yağ, su, taş ve diğer istenmeyen maddelerden arındırılmış olmalıdır. Ek olarak kauçuk profilin de çok iyi temizlenmesi gerekmektedir. 

 

Montaj Kılavuzu

·       Montaj yapılacak yüzeyin (beton veya çelik) düz ve temiz olduğundan emin olunmalıdır.

·      Kauçuk profil uygun bir düz yüzey üzerine serilmelidir. Bu sayede montaj sırasında sarım kaynaklı oluşabilecek potluk giderilir.

·      Yüzeyin temizliğinden ve kuruluğundan emin olunduktan sonra Arsan tarafından kullanılması uygun görülen yapıştırıcı kimyasal hem montaj yüzeyine hem de kauçuk profil üzerine sürülmelidir.

·      ARSAN Sıkıştırılabilir Profili bastırılarak dilatasyon boşluğuna yerleştirilir. Akışkan durumdaki yapıştırıcının kayıcı özelliği yardımıyla kauçuk profil boşluk içine kolaylıkla yerleştirilebilir. Kauçuk profil Arsan tarafından önerilen mekanik bir alet veya el yardımıyla sıkıştırılarak montajı yapılabilir.